Overslaan en naar de inhoud gaan

Verkort traject naar de bachelor Sociale Readaptatie­wetenschappen

Studenten die al een diploma behaalden als:

kunnen via een verkort traject van minimaal één academiejaar (60 studiepunten) een bijkomend diploma behalen als Professionele Bachelor Sociale Readaptatiewetenschappen (SRW).

Bekijk het opleidingsprogramma

Studenten die al een diploma behaalden als Professionele Bachelor in de Ergotherapie, kunnen via een verkort traject van anderhalf academiejaar (81 studiepunten) een bijkomend diploma behalen als Professionele Bachelor Sociale Readaptatiewetenschappen (SRW).

Bekijk het opleidingprogramma

Studenten die al een diploma behaalden als:

kunnen via een verkort traject van minimaal twee academiejaren (115 studiepunten) een bijkomend diploma behalen als Professionele Bachelor Sociale Readaptatiewetenschappen (SRW).

Bekijk het opleidingsprogramma

Bij inschrijving kan je een van deze verkorte traject aanduiden in de keuzelijst.

Heb je vragen over een van deze verkorte trajecten of over de inschrijving in de bachelor Sociale Readaptatiewetenschappen? Contacteer nele.gentier [at] howest.be (Nele Gentier), de trajectbegeleider voor de opleiding.

Sociale Readaptatiewetenschappen - Campus reportage WTV Focus
Infodag
Zaterdag 14 maart 2026
VAN 10u TOT 16u
Meer info

Kom langs op onze infodagen

Dit zijn de eerstvolgende infodagen voor Kortrijk:

Alle infodagen

Meer info?

Ontvang de brochure Sociale Readaptatie­wetenschappen na bachelor per post
Schrijf je in op de nieuwsbrief van deze opleiding.

Student met brochure van Howest

Overtuigd? Schrijf je in!

Heb je jouw keuze gemaakt? Wij kijken ernaar uit om je op te nemen in onze Howest-community!

Alle informatie over inschrijven voor Bachelor Sociale Readaptatie­wetenschappen in verkort traject vind je via onderstaande link.

Schrijf je in

Studenten in pauze met koffie op de campus

FAQ

Vind je niet wat je zoekt of heb je een specifieke vraag over de opleiding Sociale Readaptatie­wetenschappen. Neem gerust contact met ons op.

Nele Gentier

Nele Gentier

Curriculumverantwoordelijke en trajectbegeleider

Indien je een laptop koopt via Howest, kan je bekijken welke laptop de opleiding aanraadt. Indien je een laptop hebt of zelf een nieuw toestel wil kopen, dient deze minimum te voldoen aan dezelfde specificaties.

Bekijk welke laptop de opleiding aanraadt

Iedereen die enthousiast is om te werken met kinderen en/of jongeren, geëngageerd is om hen alle kansen te geven en op te komen voor hun rechten. De opleiding kiest heel bewust voor deze focus, het is dus belangrijk dat je zelf ook bewust kiest om je hierin onder te dompelen.

Er is geen vereiste vooropleiding. We merken dat er een diverse instroom is uit het secundair onderwijs, vooral ASO en TSO. De ervaring leert ons dat een grote inzet en betrokkenheid je kansen aanzienlijk verhogen. Daarnaast zijn ook trajecten op maat mogelijk voor studenten waarvoor een voltijdse opleiding geen optie is.

In september 2023 start de bacheloropleiding Sociale Readaptatiewetenschappen (child and youth studies) voor het eerst aan de Howest in Kortrijk.

De opleiding bestaat al vele jaren bij de collega's van UCLL (Heverlee) en bij ons aan Howest bestaat het docententeam uit enthousiaste collega's die reeds vele jaren ervaring hebben in het hoger onderwijs en het werkveld.

Onze docenten staan klaar om samen te ontdekken welke doelgroep, organisaties en domeinen je het best liggen. Om daar zicht op te krijgen zal de brede basis in het eerste jaar je ontzettend helpen. Je stageplaats zal je daarna, met ondersteuning van stageoriëntatie, zelf kunnen kiezen in het 2de en het 3de jaar.          

Ja hoor, tijdens je opleiding Sociale Readaptatiewetenschappen liggen er verschillende internationale avonturen op jou te wachten. Wie dat wenst kan in het laatste academiejaar een internationaal lessemester volgen of een internationale stage lopen. Ook organiseren we een internationale studiereis tijdens je opleiding. 

Voor wie maar niet genoeg kan krijgen van al die interessante input zijn er verschillende mogelijkheden.

Je kan via een schakeljaar een masteropleiding gaan volgen.

  • Master in de Pedagogische Wetenschappen
  • Master in de Criminologie
  • Master in het sociaal werk
  • ...

Of via een verkort programma een tweede bachelordiploma behalen.