
The Enterprise van Howest ontvangt van de provincie West-Vlaanderen een subsidie van bijna 27.000 euro voor het project Next Gen Bioneers, gericht op de derde graad biotechnologische en chemische wetenschappen in het secundair onderwijs.

Dankzij subsidies van het Agentschap Innoveren & Ondernemen (VLAIO) kan Howest vier innovatieve onderzoeksprojecten uitrollen die concrete impact creëren voor bedrijven en organisaties.

POM West-Vlaanderen, Howest en UGent stellen slimme, mobiele meetkoffers ter beschikking van West-Vlaamse maakbedrijven om hun productie efficiënter, veiliger en toekomstbestendiger te maken.

Heb je je ooit al afgevraagd wat een plek écht aantrekkelijk maakt voor jongeren? Of hoe jongeren de publieke ruimte zouden ontwerpen mochten ze de kans krijgen?

Onderzoekers van Howest en HOGENT bundelen hun inzichten in het boek 'Decentering Design – Practice in a More-than-human World', waarin ze samen met internationale stemmen pleiten voor een vernieuwende ontwerppraktijk die het mensgerichte denken achter zich laat.

Het project SE-MoRE onderzoekt de mogelijkheden van slim laden in diverse contexten. Dit omvat laadpleinen, een breed scala aan voertuigtypes en verschillende energiecontracten.

We're on a mission. Met deze boodschap opende Howest op 27 maart de Onderzoeksdag. Het werkveld was uitgenodigd om kennis te maken met diverse onderzoeksprojecten.

Op 20 mei 2025 brengt Cyber3Lab van Howest pioniers, bedrijven, beleidsmakers en technologie-experts samen in het iconische Wintercircus in Gent. Op het programma staat een diepgaande verkenning van Digital Product Passports (DPP).

Hoe maak je als lokaal bestuur werk van een leeftijdsvriendelijke stad of gemeente?

Dankzij subsidies van het Agentschap Innoveren & Ondernemen (VLAIO) kan Howest zijn onderzoeksactiviteiten in 2025 nog verder uitbouwen. Er worden 1,7 miljoen euro Vlaamse middelen vrijgemaakt voor drie onderzoeks- en drie infrastructuurprojecten.

De onderzoeksgroep Mensenmaat van Howest ontvangt van de provincie West-Vlaanderen een subsidie om onderzoek te doen naar werkgeluk in het onderwijs.

Is er hier wifi? Het is vaak de eerste vraag die wordt gesteld als we ergens binnen stappen. "Het toont de drang om te verbinden, maar ondanks de vele virtuele connecties, lijkt menselijke verbinding verder weg dan ooit. Ook bij ondernemers."